20 серпня – Міжнародний день безпритульних тварин

Вам знайома ситуація: перед вами стоїть пес, а ви оглядаєтеся, сподіваючись побачити хазяїна, а зрозумівши, що такого нема, що тварина безпритульна, відчуваєте неприємний холодок, пробуєте уникнути неприємних наслідків. На жаль такі зустрічі часто закінчуються трагічно.

Безпритульні собаки вже давно стали невід’ємним і досить неприємним атрибутом міст і сіл. Проблема скорочення їх чисельності знайома кожному великому місту, де гостро стоїть питання бездомних тварин. З огляду на нагальність вирішення проблеми до міжнародного календаря згідно з пропозицією міжнародного Товариства Прав Тварин (ISAR) США увійшов День безпритульних тварин.

Фото взято з сайтів: https://goo.su/gFreRL; https://goo.su/RUR8rk

Потерпає від засилля бродячих собак і територія НПП «Залісся». Співробітники Наукового відділу запропонували представникам громадських організацій, а також небайдужим жителям висловити своє ставлення до проблеми

Опитування показало, що майже 80% респондентів мають у своєму домі тварин, вміють за ними доглядати, вважають, що безпритульні тварини – це результат безвідповідальності людей і недостатньої уваги з боку представників місцевого самоврядування, ветеринарної служби, громадськості.

Викликає занепокоєння значний відсоток тих, кому доводилося бути об’єктом нападу бездомних тварин. Майже всі вони відзначали, що панічний стан і відсутність спеціальних знань не дозволили вибрати правильні дії.

На підставі результатів анкетування розроблено план заходів щодо вирішення проблеми, Особливо рекомендується звернути увагу на надання першої допомоги постраждалим від безпритульних тварин та правила поведінки з такими тваринами.

Розроблена листівка-рекомендація по наданню першої допомоги при нападі бездомних тварин та правила поведінки з такими тваринами.

Рекомендації