Більшість диких тварин уникає зустрічі з людиною. Тому, просуваючись лісом, іноді варто давати знати про свою присутність, голосно розмовляючи, перегукуючись, ніби попереджаючи тварин і даючи їм можливість піти. Однак, якщо ви все ж зустріли дику тварину, необхідно без паніки та різких рухів позадкувати від неї.
Увага: будь-яка теплокровна тварина може бути переносником сказу — смертельної хвороби, від якої немає ліків.
Захворювання передається при укусі або потраплянні слини на пошкоджену шкіру. Яким б милим не здавалося звірятко - не чіпайте його.
- Не годуйте диких звірів.
- Не чіпайте дитинчат – недалеко від них завжди є розлючені батьки.
- Ми не хочемо сказати, що будь-які тварини — страшна загроза, від якої потрібно тікати. Просто слід пам’ятати, що вони не іграшки і не товариші: вони не добрі і не злі, а просто дикі і непередбачувані.
З метою здійснення охорони середовищ існування, умов розмноження та шляхів міграції диких тварин, у період з 1 квітня по 15 червня щорічно встановлюється період тиші.
Цей природоохоронний захід, впроваджений до виконання в Україні на законодавчому рівні, сприяє відтворенню популяції звірів та птахів, забезпечуючи зростання та різноманіття, спокійний розвиток фауни.
«Сезон тиші» починається 1 квітня та триває до 15 червня, адже саме на цей час припадає період масового розмноження диких тварин.