Не підбирайте пташенят!

Початок літа це сезон піку гніздування птахів. У цей період починають з’являтися пташенята, і прогулюючись по лісу, ви можете зустріти одного з них. Проте не поспішайте рятувати пташеня, яке “випало” з гнізда – це може завдати непоправної шкоди!

В більшості птахів малюки покидають гніздо у віці, коли ще не вміють літати. Сенс такої поведінки в тому, що хижак, який може знайти гніздо, неминуче знищить його. Але якщо малюки вже покинули гніздо і сховалися поодинці – то їх шанс на виживання значно зростає. Отже, ціллю молодих птахів стає можливість покинути гніздо якомога раніше. Таких пташенят називають злітками. Пташеня-зліток уже оперене, хоча пір’їнки зовсім короткі. Звичайно, воно ще не може самостійно повернутися у гніздо, але не варто забрати його додому.

Зліток вухатої сови

Така птаха вчиться літати, а її батьки все ще доглядають за нею (імовірно, ви цього не помітите, поки будете поруч із гніздом). Продовжуючи годувати злітка, батьки допомагають йому пристосуватися до лісу, навчають усім необхідним навичкам, готуючи таким чином птаха до самостійного життя.

Зазвичай через декілька днів після вильоту з гнізда, крила кріпнуть, і пташеня може відлетіти у випадку небезпеки, переміститися на невелику відстань або сісти на гілку. Неможливість літати не є причиною для “рятування” пташеняти – знаходження злітка на землі у перші дні після вильоту є нормою!

Не можна підбирати здорових пташенят сорок, ворон, галок, граків, горобців, синиць, снігурів, сов тощо.

Якщо ви все ж забрали злітка з лісу або парку, то протягом декількох діб ви можете віднести його на місце. Після цього відійдіть і сховайтесь, переконайтеся що пташеня побачили батьки.

Є всього два види пташенят, які приречені за межами гнізда, це малюки голуба і стрижа. Вони потребують допомоги, оскільки за межами гнізда батьки їх не годують.

Пташеня голуба. У ранньому віці годувати безмолочною дитячою сумішшю через зонд. Коли птах підростає давати сухе зерно.

 

Пташеня стрижа. Годувати можна тільки комахами. Стрижі ніколи не сідають на землю. Тільки травмовані дорослі або пташенята.

Новини

Нові бэт-бокси для кажанів

На території національного парку “Залісся” було встановлено спеціальні будиночки для кажанів, відомі як бэт-бокси. Це важливий крок для збереження біорізноманіття парку, оскільки кажани є невід’ємною частиною екосистеми та виконують важливу роль у контролі популяцій комах. Всі 10 видів кажанів, що мешкають у парку, занесені до Червоної книги України, включаючи Нічницю водяну, Нічницю вусату, Вуханя бурого, […]

  • Без категорії

Підтримка орнітофауни: будинки для птахів у парку ‘Залісся’

На території національного парку “Залісся” були розвішені спеціальні будиночки для птахів. Це один із багатьох біотехнічних заходів, спрямованих на підтримку та збереження різноманіття орнітофауни парку. У парку “Залісся” налічується 123 види птахів, що належать до 16 рядів і 41 родини. Птахи, що мешкають у парку, є типовими представниками Чернігівського Полісся, включаючи водно-болотні, лісові та синантропні […]

  • Без категорії

Проведені обліки лелеки білого

Лелека — сусід людини та один з найбільш відомих в Україні птахів.. Це символ відродження природи і людини. Громадська організація «Українське товариство охорони птахів», партнер міжнародної природоохоронної асоціації BirdLife International в Україні, за сприяння Союзу охорони природи та біорізноманіття Німеччини (NABU), ініціює проведення Всеукраїнського обліку лелеки білого – гніздування в умовах війни. Співробітники національного парку […]

  • Без категорії